Pevačica Dara Bubamara proslavila se pod svojim umetničkim imenom, a njeno pravo ime je Radojka Adžić.
Ipak, mnogi ne znaju kako je nastao nadimak Dara Bubamara, a godinama je poznata i čuvena šala: „Kako Dara od Radojka?“
Pevačica je svojevremeno otvoreno govorila o tome zbog čega se zove Radojka i kako je prihvatila ime koje joj se u detinjstvu nije dopadalo.
„Ja sam ime dobila po baki koja se zvala Radojka. Moja baka je umrla godinu dana pre nego što sam se ja rodila i tata je rekao da se ja zovem Radojka. Inače, u crkvenom kalendaru to ime ima značenje radosna, što ja i jesam. Nisam volela kad sam bila mala pa mi neko kaže – Radojka. Rada su me zvali svi. Međutim, sad posle dužeg vremena, Dara Bubamara, pa je bilo Dara – Rada šatrovački, pa su počeli kao Radojka. Meni je to toliko postalo simpatično. Ja sad toliko volim što se zovem kao moja baka i toliko sam ponosna, sada da se zovem i Persida, ja sam bre, zvezdetina, šta mi mogu? Imala sam tu sreću da sam imala takav nadimak, da je to stvarno bilo nešto posebno“, rekla je Dara, piše „Mondo“.
Njeni prvi koraci u muzici vezuju se za najranije detinjstvo. Još kao devojčica pokazivala je interesovanje za pevanje, a javni nastupi usledili su veoma rano. Upravo u tom periodu, nastao je i nadimak koji će kasnije postati njen zaštitni znak.
Govoreći o tome kako je dobila nadimak „Bubamara“, pevačica je otkrila da je sve počelo sasvim slučajno, mnogo pre nego što je postala poznata široj publici, u grupi „Dara Bubamara Šou Bend“.
„Pojavila sam se u kostimu bubamare, koji sam pozajmila od drugarice. Tada mi nije bilo ni u malom mozgu da će me jednog dana cela nacija zvati Dara Bubamara“, ispričala je ona svojevremeno.
Kasnije je upravo to ime postalo njen prepoznatljiv brend. Ipak, nakon što je nastavila samostalnu karijeru, suočila se sa različitim izazovima i nesuglasicama oko korišćenja imena pod kojim ju je publika prepoznavala.
„Ne, nisu dali čak ni to, nego pošto su mene ljudi zvali Dara Bubamara, ja sam stavila Dara Rada. Međutim, ja sam znala da će oni svi reći Dara Bubamara, što je normalno. Ali, ja sam stavila tako na kasetu, međutim, kad sam izdala taj album, oni su se raspali. Snimili su neku pesmu bezveze nakon koje su se raspali. Siniša je otišao u Švedsku da živi, neki nisu živi, pa ne bih ni da ih pominjem, neki su se snašli, ali se ne bave muzikom. I onda sam samostalno snimala ‘Želja moja’, pa onda sam snimila ‘Ja neću da ga vidim’, ‘Dunav’, ‘Niti me ljubiš’ i tako dalje. Onda je počeo i menadžer da mi pravi probleme i on se isto uzvezdio, pa to je bilo strašno. Počeo da me vuče unazad u smislu da mu kažem – brate pravi tu vizu, da se radi. Ja sam iz Novog Sada, rođena na novosadskom asfaltu, ali su moji roditelji iz Bosne. Ja sam ti teška energija kad se to poklopi, to je ludilo. On je mene usporavao, vukao me malo unazad, a pritom dobijao pola novca. Ja sam to cenila kao mi smo počeli zajedno. Nikada nisam gledala pare, ja da sam gledala pare, ja bih bila multimilijarderka, međutim, ja sam davala šakom i kapom, nema veze, zato mi je Bog dao sina takvog i da smo živi i zdravi, ništa mi drugo ne zanima“, istakla je ona i zaključila:
„Nije prijatno, mlada devojka, ti to sve slušaš kako oni tebe potcenjuju. Znaš koliko je to noževa u mojim leđima, zabodeno. Pošto sam uvek bila sigurna u sebe ja mu kažem: ‘Da, ali možda ću da budem jako visoko’ i on kao: ‘Ne verujem, ali dobro’. Prošlo godnu dana, op, Dara ima ‘Vero nevero’, ‘Polje jagoda’, ‘Zidovi’… Da bi me negde sreo i rekao: ‘Čestitam ti’. Pošteno“.
IZVOR: NOVA I FOTO: PRINTSCREEN






















































































