Odbojkaši Srbije doživeli su treći poraz u Ligi nacija, pošto su u subotu 27. juna u Orleanu izgubili od Francuske sa 3:0 (25:23, 25:16, 25:22).
Srbija je ovaj meč odigrala bez najboljih poentera. Lazar Marinović se zbog svog venčanja vratio u Beograd, dok je Veljko Mašulović zbog povrede ostao na klupi.
I videlo se to u igri “plave čete”. Nedostajao je neko ko bi povukao u napadu, a Orlovi su platili ceh i velikom broju grešaka (35).
Francuska nije bila u najjačem sastavu – ali su se na terenu našli Brizar, Kleveno, Boje… Olimpijski šampioni su bili sigurniji i odlučniji i došli su do trećeg trijumfa pred svojim navijačima u Orleanu.
Nijedan igrač u srpskom dresu nije imao dvocifren učinak. Najbolji je bio Vuk Kulpinac sa devet poena, Aleksandar Stefanović, Nikola Brborić i Aleksandar Šoša su imali po šest poena, Aleksandar Nedeljković je upisao pet, Pavle Perić je stao na četiri, a Aleksa Batak na tri.
Naredni meč Srbija će igrati protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država u nedelju.
IZVOR: OBJEKTIV, FOTO: PRINTSCREEN





















































































